Straipsniai

Svetainių kūrimo tendencijos 2015m.

svetainės kūrimo tendencijos

Interneto svetainės yra nuolat tobulinamos analizuojant vartotojų poreikiui. Stengiamasi, kad tiek išvaizda, tiek svetainės funkcionalumas atitiktų vartotųjų lūkesčius ir skatintų įmonės pardavimus. Šiame straipsnyje pateikti 6 aspektai ko nereikėtų pamiršti kuriant ar atnaujinant internetinį puslapį.

Svetainių kūrimo tendencijos 2015 metais:

  1. Tendencija – prisitaikantis dizainas (Responsive design).

Žmonės vis dažniau internetinę svetainę aplanko naudodami mobilų telefoną ar planšetę. Pagal gemiusRanking.lt sistemoje pateiktus duomenys 2015 metais net 23%~ svetainės lankytojai puslapius peržiūri naudodami mobiliuosius įrenginius ir jų skaičius nuolat auga. Taigi labai svarbu, kad internetinės svetainės dizainas būtų priderintas prie įvairių įrenginių.

  1. Tendencija – fiksuota meniu juosta.

Kiekvienas internetinis puslapis turi tam tikrą navigaciją, menių juostą, kurios pagalba galima nesudėtingai naršyti internetinėje svetainėje. Kad naršymas vartotojui būtų kuo patogesnis meniu juosta daroma fiksuota. Tai reiškias, kad jį būna pririšta prie tam tikros vietos ir visada yra matoma. Ši funkcija suteikia galimybę visada greitai pereiti į kitą puslapį, nebereikia grįžti į svetainės viršų.

  1. Tendencija – informacijos išdėstymas tinklelių (Grid layout).

Kad informacija svetainėje atrodytų patraukliai ir neperkrautų internetinio puslapio reikalinga labai apgalvoti, kaip ją talpinti. Šiuo metu vis tarp daugiau puslapių informaciją yra išdėstyta tam tikrais kvadratėliais (tinklelio išdėstymas) . Tai ypač populiaru, nes leidžia aiškiai pateikti daug informacijos ir yra puikiai tinkamas prie prisitaikančio dizaino.

  1. Tendencija – paprastas dizainas.

Šiuo metu yra atsisakoma perkrautų tinklapių ir stengiamasi koncentruoti dėmesį į tam tikras svetainės skiltis. Paprastas dizainas leidžia išryškinti svarbiausią pateikiamą informaciją ir lengvai naviguoti svetainėje. Minimalistinis dizainas yra lengvai skaitomas, naršomas ir nevargina vartotojo.

  1. Tendencija – informatyvūs paveikslėliai.

Paveikslėlis internetinėje svetainėje yra ne vien tik dizaino elementas, tačiau jis turi suteikti tam tikrą pridėtinę vertę, perteikti busimo teksto esmę. Dauguma vartotojų atsirenka jiems aktualią temą peržiūrint vien tik paveikslėlius.

  1. Tendencija – didelės informacinės skaidrės (Slider).

Užėjus į svetainę vis dažniau pagrindiniame puslapyje matomi dideli, informatyvūs besikeičiantys paveikslėliai (Sliders). Tai sukurią tiek patrauklią svetainės išvaizdą, tiek perteikia svarbiausią informaciją apie tinklapį.

Taigi svetainių kūrimo tendencijos 2015 metais yra funkcionalios ir patrauklios. Žinoma visi internetiniai puslapiai yra skirtingi ir visiems visų elementų nereikia, tačiau prieš kuriant internetinę svetainę reikia apmastyti visus galimus sprendimus pagal Jūsų projektą.