Straipsniai

Svetainės turinio valdymo sistema, ką reikia žinoti ?

Svetainės turinio valdymo sistema

Renkantis Jūsų naujos svetainės kūrėją dažnai nekreipiama dėmesio į svetainės turinio valdymo sistemą. Svetainės turinio valdymo sistema tai sistema, kuri leidžia administruoti bet kokią svetainėje talpinimą informaciją: tekstai, paveiksliukai, filmukai, svetainės išdėstymas ir t.t. Nuo to priklauso ar Jūsų naujas puslapis bus administruojamas, prižiūrimas lengvai ar sudėtingai. Taigi tai viena iš svarbiausių naujos svetainės savybių.

Tačiau svetainės turinio valdymo sistema paprastam interneto vartotojui gali pasirodyti labai sudėtingas pasirinkimas. Taip tai tikrai labai sudėtinga, nes yra begale pasirinkimų pradedant nuo individualių turinio valdymo sistemų, baigiant atvirojo kodo svetainės turinio valdymo sistemomis. Pasirinkus netinkamą arba labai specializuotą sistemą Jus galite tapti pririšti prie tos įmonės ar programuotojo, kuris dirba su ją ir surasti alternatyvą gali būti labai sunku ar darbų kainą gali viršyti Jūsų biudžetą.

Individualios turinio valdymo sistemos – tai tokios sistemos, kurios nėra paplitusios tarp vartotojų, jos yra sukurtos individualios įmonės ar programuotojo ir ją administruoti ar keisti svetainės išvaizdą geriausiai sugebės tik tos sistemos kūrėjai. Puslapis sukurtas su tokia sistema gali atrodyti ir veikti puikiai tačiau jei, kada norėsite pakeisti asmenį ar įmonę prižiūrinčią Jūsų svetainę gali kilti rimtų problemų. Tai yra todėl, kad programuotojas pirmiausia turės peržiūrėti kiekvieną svetainės failą, kad suprastų sistemos veikimą, o tai reikalauja labai daug laiko ir dažniausiai neapsimoka.

Atviro kodo svetainės turinio valdymo sistema šiuo metu labiausiai paplitusi tarp svetainių, elektroninių parduotuvių, forumų ir kt. portalų kūrėjų. Tai sistemos prie kurių dirba šimtai tūkstančių plėtotojų/programuotojų tobulindami jau esamą sistemą, kurdami naujus modulius, kurie leidžia nesudėtingai praplėsti naujo tinklapio funkcionalumą ir išvaizdą. Pasirinkus tokią sistemą Jūs busite ne tik garantuoti, kad bet kada esant reikalui galėsite nesudėtingai pasikeisti Jūsų puslapį prižiūrinti asmenį ar įmonę, bet ir žinosite, kad tokia sistema yra nuolatos atnaujinama ir užtikrina maksimalų saugumą.

Atviro kodo TVS (turinio valdymo sistemas) taip pat galima skirstyti pagal jų paskirtį. Kurti reprezentacines įmonių svetaines, kur reikalinga pateikti tik tam tikrą informaciją geriausias sprendimas – WordPress TVS. Tai visame pasaulyje paplitęs, lengvai administruojamas ir funkcionalus TVS. Kurti elektronines parduotuves Opencart TVS – būtų puikus sprendimas tiek kuriant, tiek administruojant el. parduotuvę. PhpBB3 TVS – tai atviro kodo forumo sistema. Bus lengva tiek forumiečiams juo naudotis, tiek jį prižiūrėti.