Naujienos, Tinklaraštis

Google.lt atnaujinimas 2015m. Paieškos kriterijus – prisitaikantis dizainas

prisitaikantis dizainas

Google paskelbė, kad nuo 2015 metų balandžio 21 dienos prisitaikantis dizainas bus įtrauktas į paieškos algoritmą, kaip svarbus faktorius, kuris lems svetainės ar elektroninės parduotuvės pozicionavimą. Taigi jeigu Jūsų turimas internetinis puslapis yra tinkamas mobiliems įrenginiams, turi prisitaikantį dizainą (responsive design) tai Jus galite tikėtis Google.lt paieškoje pozicijų kilimo. Jeigu internetinis puslapis nėra prisitaikantis prie mobilių įrenginių, tai vertėtų smarkiai susirūpinti, nes gali smarkiai kristi puslapio pozicijos paieškos sistemoje.

Kaip pasitikrinti ar internetinis puslapis ar elektroninė parduotuvė yra prisitaikanti prie mobilių įrenginių ?

Tai atlikti galite patys naudodami Google.lt paieškos sistemos sukurtą mobilumo testą – https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/ . Jums tik tereikės įvesti savo internetinio puslapio ar elektroninės parduotuvės adresą ir paspausti „Analizuoti“ ir po kelių sekundžių bus pateiktas rezultatas. Taip pat yra pateikiamos tam tikros rekomendacijos, ką reikia taisyti, kad svetainė praeitų testą.

Kodėl prisitaikantis dizainas įtrauktas į Google.lt paieškos kriterijų sąrašą ?

Google skelbia, kad 60% paieškos srauto sudaro mobilūs įrenginiai. Reaguodami į pasikeitusius vartotojų poreikius ir įpročius buvo nuspręsta, kad prisitaikantis puslapio dizainas turi tapti svarbių faktorių paieškos sistemoje. Taip bus skatinamas verslas atsinaujinti internetines svetaines ir neatsilikti nuo vartotojų poreikių.

Ką daryti jei mano internetinis puslapis ar elektroninė parduotuvė nėra prisitaikanti prie mobilių įrenginių ?

Jūsų turimo puslapio valdymo sistema apsprendžia kokių veiksmų reikia imtis. Jei naudojate visų plačiai naudojamas platformas tarkim kaip WordPress, tai Jums užteks tik pakeisti naują dizainą, kuris bus prisitaikantis. Tuo pačiu galėsite atnaujinti ir papildyti puslapio funkcionalumą. Jeigu internetinis puslapis sukurtas ant individualios turinio valdymo sistemos, optimaliausias sprendimas bus perkurti visą elektroninę parduotuvę ar internetinį puslapį. Nes perkūrinėti prisitaikanti dizainą su nepažystamą turinio valdymo sistema gali kainuoti daugiau, nei sukurti naują, funkcionalų ir prisitaikantį prie mobilių įrenginių puslapį.

Taigi nors atsinaujinti internetinį puslapį ar elektroninę parduotuvę iš pirmo žvilgsnio yra nelengvas darbas, tačiau jis būtinas. Internetinė svetainė neatitinkanti būtinų standartų Jums nesuteiks jokios pridėtinės vertės.