Straipsniai, Tinklaraštis

Puslapių kūrimas 2016 metais

Puslapių kūrimas 2016 metais

Puslapių kūrimo tendencijos juda po truputi, bet labai aiškia kryptimi. Drastiškų pokyčių lyginant su 2015 metais šio srityje neįvyko. Tačiau vis labiau įsitvirtina šie pagrindiniai veiksniai:

  1. Svetainės turinys – karalius

Tai kuriant internetinę svetainę svarbiausią dėmesį reikėtų skirti internetinio puslapio turiniui. Juk pagrindinis svetainės tikslas sudominti tam tikra informacija vartotoją. Kuo internetinio puslapio turinys bus paprastesnis ir informatyvesnis, tuo vartotojas daugiau laiko praleis naršydamas puslapį. Kiekvienas vartotojo pritraukimas ir sudominimas google sistemoje yra fiksuojamas kaip labai stiprus signalas lemiantis aukštas paieškas pozicijose. Taigi turėdami paprastą ir gerą turinį Jūs suteiksite ir vartotojui didelę pridėtinę naudą, bei patys gausite geras google paieškos pozicijas.

  1. Internetinių puslapių minimalizmas

Šiai dienai visi naujai kuriami internetiniai puslapiai yra minimalistiniai, kuo įmanoma paprastesni, švarūs, neapkrauti nereikalinga vaizdine informacija. Tai lemia ir vartotojų poreikiai, kad vartotojas nori iškarto matyti svarbiausią turinį, nenori būti blaškomas nereikalinga informacija. Prie šio minimalistinio puslapio pateikimo stipriai prisidėjo ir SEO (paieškos sistemų optimizavimo) specialistai. Kuo puslapis turi mažiau grafinių elementų ir yra „švaresnis“ tuo puslapio krovimosi laikas mažesnis. O mažesnis puslapio krovimosi greitis taip pat puikus signalas google paieškos sistemai apie kokybišką internetinį puslapį.

  1. Internetinės svetainės prisitaikymas prie mobilių įrenginių

Dabar mobilus telefonas yra pas kiekviena, tad nenuostabu, kad vis daugiau žmonių savo telefonus išnaudoja naršymui internete. Šis rodiklis nuolat auga ir yra labai svarbus ateities pranašas. Ateityje tikrai neliks nei vienos svetainės, kuri būtų netinkama mobiliems įrenginiams. Tad dabar kuriantis internetinį puslapį šį funkcionalumą būtiną turėti.

  1. Aukštos kokybės nuotraukos

Nors internetinės svetainės tampa minimalistinės, tačiau profesionalios nuotraukos yra būtinos. Užtenka pateikti vos keletą didelių, profesionalių nuotraukų tinklapyje ir vaizdas taps kur kas patrauklesnis. Šiuo metu stengiamasi investuoti, ne į kiekybę, o į kokybę. Nereikėtų daryti didelės klaidos puslapį apkrauti daug žemos kokybės nuotraukų, nes tada bendras vaizdas atrodys pigiai ir nesukurs reikiamo įvaizdžio.

  1. Patogi svetainės navigacija

Fiksuota meniu pasirinkimo juosta jau tampa būtinybę kiekviename tinklapyje. Tai yra kaip meniu prilimpa prie viršaus ir bet kada galite patogiai ją pasiekti. Kita technologija, tai begalinis ėjimas žemyn. Tai kaip pavyzdys naudojamas Facebook tinkle. Internetinių puslapiui srityje ši technologija labiausiai paplitusi tarp naujienų/skelbimų portalų.

  1. Vieno lapo internetinės svetainės

Ganėtinai nauja technologija, bet sparčiai plintanti visame pasaulyje. Tai sprendimas, kaip visa informacija yra pateikiame viename internetiniame puslapyje, o meniu leidžia nušokti tik į tam tikras to puslapio dalis. Toks sprendimas tinkamas nedidelėms įmonėms ar produktams pristatyti save, kaip nėra daug informacijos, o siekiama sukurti solidų vaizdą.

  1. Parallax efektas internetinėje svetainėje

Ši technologija naudojama puslapyje kai norima sukurti 3D efektą naudojant tam tikras nuotraukas. Šio efekto principas tai, kad naršant puslapį fonas juda priešinga kryptimi nei jo pagrindas arba kur kas lėčiau. Tai leidžia sukurti išskirtinį 3D vizualizacijos efektą. Tačiau tai turi minusą, kad puslapis apkraunamas ir veikia lėčiau. Tad renkantis tai reikėtų įvertinti ar tai būtina ir reikalinga.