Straipsniai, Tinklaraštis

Interneto svetainės sudedamosios dalys

Interneto svetainės sudedamosios dalys

Internetinė svetainė tai sudėtinga sistema tarpusavyje jungianti daug sudedamųjų dalių. Kad vartotojas matytų funkcionuojantį internetinį puslapį reikia tinkamai suderinti šias sudedamąsias dalis:

  • Internetinio puslapio dizaino sukūrimas
  • Svetainės funkcionalumo programavimas
  • Internetinio puslapio tūrinio valdymo sistema (TVS)
  • Internetinis puslapio adresas – domenas
  • Internetinės svetainės talpinimas – serverio nuoma (hostingas)

Trumpai aprašysiu kiekvieną dalį, į ką reikėtų atkreipti dėmesį norint susikurti gerą internetinę svetainę.

Internetinio puslapio dizaino sukūrimas. Tai vienas iš veiksnių formuojantis pirmąjį įspūdį apie internetinę svetainę. Vartotojas užėjęs į svetainę per kelias sekundes susidaro įspūdį apie ką yra internetinis puslapis ir ką jame galime rasti. Dizainas turi būti patrauklus, neperkrautas ir lengvai suprantamas. Vartotojas turi lengvai nuspėti kas bus įvykdyta paspaudus vieną ar kitą mygtuką ar įėjus į tam tikrą zoną. Didžiausios klaidos, kaip vartotojas įėjęs į puslapį nesupranta kokios paslaugos yra teikiamos ir jam ilgai tenka vaikščioti ir studijuoti internetinį puslapį.

Puslapio dizainas kaip ir tarkim kompiuterinė technika nuolat keičiasi, modernėja ir norint neatsilikti nuo šių dienų standartų ir išnaudoti visas galimybes būtina atnaujinti internetinę svetainė bent jau kas pora metų. Tik taip galėsite suformuoti tinkamą įvaizdį ir pritraukti klientą.

Svetainės funkcionalumo programavimas. Tai viena sudėtingiausia puslapio dalių, kuri puslapiui leidžia atlikti tam tikrus veiksmus. Kaip pvž. nuo paprastų mygtukų spaudimo iki sudėtingų daugiafunkcinių sistemų. Kuriant puslapį reikalinga iškarto apsibrėžti kokio funkcionalumo reikės internetinėje svetainėje. Ar tai bus tik reprezentacinis puslapis, pateikiantis tam tikrą informaciją, ar tai bus sudėtingesnis su prekių katalogu, el. prekybą, rezervavimo sistemomis ir pnš. Nes tinkamai nenusprendus kokio funkcionalumo reikia, ateityje to funkcionalumo pridėjimas gali reikšti visos svetainės perkūrimą.

Internetinio puslapio tūrinio valdymo sistema (TVS). Ši dalis nematoma paprastam vartotojui, tačiau labai svarbi svetainės administratoriui. Pasaulyje yra sukurta daug įvairių TVS tiek atviro kodo, tiek individualių sprendimų, tačiau visos jos turi užtikrinti tinkamą ir lengvą svetainės administravimą. Deja, bet blogai pasirinkus internetinio puslapio tūrinio valdymo sistemą galite gailėtis ilgą laiką. Rekomenduočiau visada rinktis tik atviro kodo TVS, nes jos yra plačiai naudojamos, nesunku surasti tinkamą programuotoją kuris gebės dirbti ir atlikti korekcijas. Kaip tuo tarpu individualūs TVS turi sunkumų, nes Jūs galite tapti pririštas prie sistemos kūrėjo. Taigi jei būtų reikalinga nesudėtinga internetinė svetainė šiai dienai visada rekomenduočiau – WordPress platformą, o jei reikalinga el. parduotuvė – Opencart atviro kodo platformą.

Internetinis puslapio adresas – domenas. Tai svarbus aspektas galvojant puslapio pavadinimą. Gerai sugalvotas domenas gali lemti ir Jūsų veiklos sėkme. Internetinis puslapio adresas veikia tokiu principų, kad kas pirmas užregistruos domeną, tam jis ir priklausys. Domenai registruojami trumpiausiai metu laikotarpiui, vėliau pratęsiami. Taip pat galvojant internetinį adresą pravartų naudoti Jūsų veiklos pagrindinį raktažodį jei yra galimybė. Nes tai gali palengvinti Jūsų puslapio optimizaciją – SEO. Tačiau persistengti taip pat nereikėtų, nes per ilgas domeno adresas kaip pvž: mano-domenas-laba-geras-ir-saunus-apsilankykite-mano-svetaineje.lt tikrai vartotoją veiks neigiamai.

Internetinės svetainės talpinimas – serverio nuoma (hostingas). Tai vieta kur stovės Jūsų svetainė. Šioje vietoje taip pat nereikėtų taupyti, nes geras internetinis serveris garantuoja sklandų ir greitą svetainės veikimą.