Straipsniai

Prisitaikantis web dizainas (responsive design)

prisitaikantis web dizainas

Šiuo metu yra labai daug internetinių puslapių kūrėjų. Vieni savo paslaugas apibūdina labai smulkiai, kiti tiesiog teigia galintys sukurti geras internetines svetaines. Tačiau norint susikurti gerą internetinį puslapį, atitinkanti šių dienų tendencijas būtina suprasti tam tikras puslapio savybes. Šiai dienai viena iš labiausiai ryškėjančių savybių ir vis didesnę vertę įgyjantis – prisitaikantis WEB dizainas (responsive design).

Kas tai prisitaikantis web dizainas ?

Prisitaikantis puslapio dizainas padaro Jūsų puslapį patrauklų bet kokio įrenginio naudotojui. Tai technologija, kaip puslapis fiksuoja lankytojo naudojamą įrenginį ir pateikią tinkamiausią puslapio išvaizdą, kad puslapis būtų atvaizduojamas kuo tinkamiau ir jo naudojimas būtų kuo paprastesnis. Taigi, prisitaikantis dizainas leidžia tiek per kompiuterio, tiek per mobilaus telefono, planšetės ar plačiaekranio televizoriaus ekraną pateikti patrauklią puslapio išvaizdą ir lengvai juo naudotis.

Kodėl tai naudinga ?

Dar iki šiol daugelis žmonių teigia, kad man reikia paprastos svetainės, kuri gražiai atrodytų per kompiuterio ekraną, o kitų įrenginių vartotojai man yra nesvarbūs. Tai didžiausia klaida!

  • Šiuo metu Lietuvoje iki 25% puslapio apsilankymų sudaro per mobilius įrenginius. Taigi jau dabar galite prarasti 25% savo potencialių pirkėjų.
  • Paieškos sistemos tokios kaip google.lt prisitaikantį dizainą įvardiją kaip viena iš esminių faktorių lemiančių puslapio poziciją paieškos rezultatuose. Taigi jei nebus palaikomas prisitaikantis dizainas į pirmas google.lt pozicijas pretenduoti bus neįmanoma.
  • Kuriant puslapį su prisitaikančių dizainų išleisite daug mažiau nei kurdami kiekvienam įrenginiui atskirą svetainės versiją.

Taigi jei Jūsų internetinis puslapis palaikys prisitaikanti dizainą (responsive design) Jūs neprarasite klientų, būsite teigiamai vertinami google.lt ir kitų paieškos sistemų, bei turėsite tam tikrą investiciją, kuri taip greitai nepasens.