Straipsniai

Internetinio puslapio saugumas. Kaip apsisaugoti?

Internetinio puslapio saugumas

Šiame straipsnyje apžvelgsiu du svarbius aspektus. Tai pirma į ką reikėtų atkreipti dėmesį kuriant naują internetinį puslapį ir antra jau sukurto internetinio puslapio saugumas.

Taigi, kaip renkatės internetinio puslapio kūrėją ar įmonę pirmiausia reikia išsiaiškinti kokia tūrinio valdymo platformą yra naudojama puslapių kūrimui. Tai gali būti atviro kodo platformos ( WordPress, Joomla Opencart, Prestashop ir kt.) arba unikalios programuotojo ar programavimo įmonės sukurtos platformos. Unikalios platformos turi didesnę riziką turėti tam tikrų saugumo spragų, kadangi prie jų dirba daug mažiau žmonių, nei prie atviro kodo platformų. Atviro kodo platformos yra naudojamos visame pasaulyje, sukurta milijonai svetainių, ko pasekoje nuolat yra išleidžiami atnaujinimai, kas užtikrina svetainių saugumą. Taip pat reikėtų nepasimesti tarp atvirų kodų platformų pasirinkimo. Šiuo metu viena populiariausių ir geriausių platformų visame pasaulyje yra WordPress TVS. Ši platforma patenkins tiek reprezentacinės svetainės, tiek el. parduotuvės poreikius. Taigi, tinkamos platformos pasirinkimas gali užtikrinti tiek Jūsų svetainės saugumą, tiek norimą svetainės funkcionalumą.

Kaip apsaugoti savo jau sukurtą internetinį puslapį?

Dažna klaida, kad kaip susikuriate naują svetainę, jos techninė dalis yra pamirštama. Rekomenduojama, kad kas metus ar pusmeti atliktumėte svetainės techninį atnaujinimą. Tai nekainuos didelių pinigų ir neužims daug laiko, bet Jūsų svetainė bus saugi ir taip greitai nepasens. Tad svarbiausi aspektai būtų:

  • Atnaujinti patį TVS (tūrinio valdymo varykliuką).
  • Atnaujinti visus naudojamos modulius į naujausią versiją.
  • Atnaujinti naudojamos temos failus.
  • Reguliariai pasikeisti Jūsų internetinio puslapio slaptažodžius.

Jei šių veiksmų neatliekate, tai padidėja tikimybė, kad puslapyje atsiras pažeidžiamų vietų, per kurias tiek virusai, tiek programišiai galės pakenkti Jūsų svetainei ar el. parduotuvei. Dažnu atveju pažeidimų taisymas kainuoja daug daugiau, nei iškarto užtikrinti, kad tas nenutiktu. Taip pat yra rizikuojama prarasti, net visą turimą, savo informaciją.

Taigi, kad jaustumėtės visiškai saugus su savo turima el. parduotuve ar reprezentacine svetaine pasirinkite plačiai naudojama atviro kodo platformą ir reguliariai atlikite atnaujinimus. Taip tūrėsite sklandžiai veikiantį internetinį puslapį / el.parduotuvę.