Straipsniai

Ką turi žinoti internetinės svetainės kūrėjas ?

Ką turi žinoti internetinės svetainės kūrėjas ?

Internetinis puslapis ar elektroninė parduotuvė yra neatsiejama verslo dalis. Tačiau, kad internetinis puslapis būtų, net tik įmonės ar asmens „suvenyras“, bet ir suteiktu pridėtinę vertę reikia įdėti daug pastangų ne tik svetainės kūrėjui, tačiau ir pačiam paslaugos užsakovui.

Taigi, ką turi atlikti paslaugos užsakovas norėdamas naujo internetinio puslapio? Tik užsakovas gali pasakyti kokios paskirties bus naujas internetinis puslapis ir kokia informacija internetiniame puslapyje bus randama. Šita pradinė informacija internetinių puslapių kūrėjams yra būtina. Žinant tai galima pasiūlyti internetinės svetainės kūrimo kainą, terminą, tiek tinkamai pradėti darbus. Vienas iš paprasčiausiu tokios informacijos perteikimo būdų būtų pasakyti svetainės veiklos sritį ir numatomus navigacijos (meniu) skiltis. Kaip pvž. Veiklos sritis „Logistika“ , planuojamos navigacijos skiltis: „Apie mus“ , „Paslaugos“, „Kainos“ , „Kontaktai“. Žinant šią pradinę informacija internetinės svetainės kūrėjas jau gali susidaryti pirminį svetainės vaizdą ir pateikti tam tikrus pasiūlymus.

Sekantis žingsnis – reikia išsiaiškinti numatomą svetainės dizainą ir jos elementus. Tai atlikti taip pat nesudėtinga. Vienas iš pačių paprasčiausių variantų parodyti patinkančių konkurentų ar panašios veiklos kitus puslapius ir trumpai aptarti kas juose gerai, kas ne. Kitas variantas tiesiog pasakyti ar norėtumėte šviesaus ar tamsaus puslapio. Jei įmonė naudoja tam tikras spalvas tai jas taip pat pasakyti, kad būtų panaudotos svetainės kūrimui.

Paskutinis žingsnis tai – puslapio informacija. Ši dalis yra viena iš svarbiausiu, nes puslapis ir yra kuriamas, kad perteiktų norimą informaciją. Idealiausias variantas kaip puslapio užsakovas gali pateikti reikiamus tekstus, nuotraukas ir kitą medią. Jei turite seną svetainę tai visą informaciją galima panaudoti iš seno internetinio puslapio, tai ypač supaprastina svetainės kūrimą. Nes turint tekstus, paveikslėlius galima visą dėmesį sutelkti į tinkamiausią informacijos pateikimą, formatavimą, kad ji būtų vartotojui kuo lengviau prieinama ir greičiau suprantama.

Taigi, internetinės svetainės kūrėjas kuriant internetinį puslapį turėtų žinoti:

  • Internetinio puslapio veiklos sritį.
  • Numatomus navigacijos (menių) skiltis.
  • Norimą svetainės dizainą.
  • Talpinamą medią (tekstai, dokumentai, paveikslėliai).

Geras internetinės svetainės kūrėjas žinodamas užsakovo norus visada stengsis patartį klientui, pasiūlyti šiai dienai geriausius internetinio puslapio sprendimus.