Tinklaraštis

Nuomotis ar įsigyti interneto puslapį?

Iš pradžių „interneto puslapio nuomos“ koncepcija gali atrodyti keista. Nuomoti butą yra prasminga. Bet nuomojatės puslapį? Kodėl kas nors taip darytų?

Na, daugelis mažų įmonių nuomoja savo interneto puslapius, užuot juos turėjusios. Yra bendrovių, kurių specializacija yra interneto puslapių nuoma buhalteriams, teisininkams ir daugeliui verslo paslaugų teikėjų. Jei apsilankysite pakankamai mažų firmų interneto puslapiuose ir pamatysite stebėtinai panašias svetaines, įskaitant dizainą, turinį ir vaizdus. Taip yra todėl, kad šios firmos moka mėnesinį arba metinį mokestį už šabloninę ir priglobtą svetainę. Kitaip sakant, jie nuomojasi savo puslapius.

Kodėl verslas pasirinka nuomą, užuot turėjęs savo svetainę?

Pagrindinė priežastis yra išlaidos … bent jau išankstinės išlaidos. Darant prielaidą, kad neturite galimybės patys susikurti profesionaliai atrodančios svetainės, greičiausiai turėsite išleisti vienu metu kelis šimtus ar daugiau eurų, kad sukurtumėte už tikrai gerą interneto puslapį. Kainos skirsis priklausomai nuo norimų funkcijų ir nuo to, kiek papildomai paslaugų norėsite įsigyti be interneto puslapio kūrimo (logotipo gamyba, SEO, Adwords reklama, turinio ruošimas interneto puslapiui ir pan.). Jei nuspręsite išsinuomoti, norint pradėti, jums gali prireikti 50Eur per mėnesį ar kitokios sumos. Greitai įsigilinsime į skaičius, tačiau esmė ta, kad jūsų pradinės investicijos nuomojantis yra minimalios, palyginti su išlaidomis, skirtomis jūsų interneto puslapiui įsigyti.

Taigi kodėl kiekvienas verslas neturėtų nuomotis interneto puslapio, o turėtų jį įsigyti?

Visų pirma – bendra išlaidų suma.

Daugelis interneto puslapių nuomotojų, specialiai orientuotų į mažus verslus ima 50 Eur ar panašų mėnesinį mokęstį už nuomą. Ši kaina apima prieglobą, šabloną, patentuotą CMS (turinio valdymo sistemą) ir pradinį SEO puslapyje. Nuomotojai taip pat paprastai siūlo ir papildomų SEO ir rinkodaros paketų, kurie gali padidinti išlaidas iki kelių šimtų eurų per mėnesį.

Daugelis interneto puslapių nuomininkų nesuvokia, kad nustoję mėnesinio mokęsčio už nuomą, jie praranda savo svetainę. Net jei jie ateityje nuspęs atlikti puslapio kurimą ir įsigyti nuosavą interneto puslapį, jiems nebus lengva išlaikyti savo turinį ir perkelti jį į kitą nepatentuotą platformą, tokią kaip „WordPress“. Taigi, nors išankstinė puslapio kaina yra nedidelė, po dvejų nuomos metų išleidote pakankamai ir gal net per daug „nuomos pinigų“, už kuriuos būtumėte galėję įsigyti nuosavą interneto puslapį. Jei mokate papildomai už SEO ar kitas paslaugas, tikriausiai pasieksite puslapio įsigyjimo kainą jau po metų. Taigi po kelių metų gali būti, kad būsite gerokai permokėję ir vis tiek galėsite prarasti savo puslapį, jei nustosite mokėti!

Iš patirties galiu teigti, kad dauguma svetainių nuomininkų nemoka matematikos ir praleidžia tai, kad ilgainiui mokės daug daugiau.

Lankstumas valdant interneto puslapį

Yra šimtai vertingų papildinių ir įrankių, dauguma jų nemokami, kurie gali patobulinti jūsų interneto puslapį ir padaryti jį daug efektyvesnį bei produktyvesnį. Deja, įmonės, kurios nuomoja interneto puslapius negali jomis pasinaudoti, nes patentuota CMS neleis to naudoti šablonui. Iš esmės jūs apsiribojate funkcijomis, kurias teikia šablonų paslauga, ir nieko daugiau. Tai panašu į privertimą naudoti 5 metų senumo kompiuterį ar mobilųjį telefoną, užuot atnaujinus jį į naujausią modelį. Nuosavo puslapio kūrimas jums užtikrina lankstumą ir galimybę administruoti ir naujinti savo interneto puslapį taip, kaip jums tik norisi.

Unikalumas

Dauguma nuomotų puslapių atrodo vienodai. Vienodai ne tik išvaizda, bet ir turiniu. Jei būčiau klientas ieškantis įmonės, kuri suteiktų man reikiamą paslaugą, tikrai nesirinkčiau tų įmonių, kurios pateikia savo puslapiuose vienodą tekstinę bei vizualią informaciją, nes šios įmonės, kurios negali sukurti unikalaus turinio, neatrodo profesionaliai.

Norėdami pradėti verslą, turite atskirti save nuo konkurentų ir įrodyti, kad esate virš jų. Naudodami tą patį šabloną ir kopijuodami tekstus konkurentų neperspjausite.

Nesakau kad visi puslapių nuomininkai teikia nekokybiškas paslaugas, yra ir tokių, kuriems šis darbas sekasi. Tačiau įdėdami šiek tiek pastangų ir nedidelių investicijų galite turėti savo svetainę, išsiskirti iš konkurentų ir valdyti savo skaitmeninį likimą. Ir ilgainiui sutaupysite daug pinigų.